Facebook

Bezplatné energetické poradenstvo na festivale Grape 2015 v Piešťanoch

ezplatné energetické poradenstvo na festivale Grape 2015 v Piešťanoch

Bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU budú môcť využiť aj návštevníci festivalu Grape 2015 v Piešťanoch. Od 14. do 15. augusta 2015 budú môcť v špeciálnej energetickej zóne načerpať inšpirácie, ako ušetriť energiu a využívať obnoviteľné zdroje.

Súčasťou energetickej zóny bude aj mobilný zelený domček, v ktorom budú môcť návštevníci priamo sledovať výrobu elektriny prostredníctvom fotovoltických panelov. Odborníci im vysvetlia, ako fungujú domáce elektrárne, ale aj ďalšie zariadenia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Dozvedia sa, čo všetko systémy na výrobu zelenej energie obsahujú, či sú pre nich vhodné a tiež na ktoré bude možné získať finančnú podporu z projektu Zelená domácnostiam, ktorý plánuje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) spustiť na jeseň.

Na festivale v Piešťanoch budú energetickí špecialisti SIEA poskytovať poradenstvo už po druhý raz. O individuálne rady súvisiace s ekologickými zariadeniami zabezpečujúcimi elektrinu, teplo či teplú vodu je veľký záujem práve medzi mladými ľuďmi. "Informácie si ľahko nájdu sami z dostupných zdrojov, ale chápu, že investície do vlastnej zelenej energie si vyžadujú individuálny prístup. Mnohí naše poradenstvo vyhľadávajú práve preto, že chcú zohľadniť viaceré okolnosti a počuť aj nezávislý názor. Teší nás, že im záleží na kvalitných riešeniach šitých na mieru a nespoliehajú sa na rýchly výber za každú cenu," uviedla generálna riaditeľka SIEA Svetlana Gavorová.

Program v špeciálnej energetickej zóne sa bude riadiť výzvou "Ži a zabav sa s energiou." Návštevníci budú mať k dispozícii hneď niekoľko aktivít, pri ktorých si budú môcť overiť, koľko energie treba vyrobiť, aby si mohli užívať festivalovú atmosféru. K dispozícii budú praktické brožúry, ale aj veľa zaujímavých ďalších podnetov, ako sa správať v domácnosti energeticky efektívne. Bezplatné energetické poradenstvo bude počas festivalu možné využiť od 10. do 18. hodiny.

Podrobnejšie informácie:

http://www.siea.sk/bezplatne_poradenstvo_aktuality/c-9364/bezplatne-energeticke-poradenstvo-na-festivale-grape-2015-v-piestanoch/