Facebook

Najnovšie články

Pohár starostu putoval do Štiavnika

08.09.2015 Sobotné dopoludnie v Beluši patrilo hasičskej súťaži, na ktorej sa zúčastnilo celkovo 27 družstiev.

Rozdelíme 80 000 eur pre aktívne komunity

02.09.2015 Máte dobrý nápad na zlepšenie života vo vašej komunite, ale chýbajú vám prostriedky? Prihláste sa do nového grantového programu Komunitné projekty.

Samosprávy integrujúce Rómov dostanú pomoc

02.09.2015 Obce snažiace sa o integráciu Rómov žijúcich na okraji spoločnosti dostanú od ministerstva vnútra pomoc. Na riešenie najväčších problémov súvisiacich s nízkou životnou úrovňou marginalizovaných rómskych komunít rezort vnútra sprostredkuje prvé finančné zdroje vo výške 64 miliónov eur.

Postupové kroky pre zabezpečenie prístupu k pôde pre malých a mladých poľnohospodárov

31.08.2015 Postupové kroky pre zabezpečenie prístupu k pôde pre malých a mladých poľnohospodárov

V starej škole zazneli piesne od táborákov

22.08.2015 Organizátori podujatia využili atraktívne priestory starej školy v Brvništi, aby zorganizovali prvý ročník hudobného podujatia, ktoré nemá po žánrovej stránke v doline tradície.

Občania môžu elektronicky požiadať o 40 rôznych štátnych dávok

20.08.2015 Slováci môžu v rámci eGovernmentu cez internet podať 40 rôznych žiadostí o štátne sociálne dávky, sociálnu pomoc a pomoc v hmotnej núdzi. Konzultačno-softvérová spoločnosť Softec odovzdala do prevádzky systém elektronických služieb občanom, ktorý objednalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Nový zákon má pomôcť najmenej rozvinutým okresom

19.08.2015 Ambíciou vlády je, aby pripravovaný zákon o podpore najmenej rozvinutým okresom bol v parlamente schválený s účinnosťou od 1. decembra tohto roka. Vzťahovať sa bude minimálne na okresy Rimavská Sobota, Revúca, Kežmarok, Rožňava a Sobrance. Premiér Robert Fico to oznámil na dnešnom stretnutí v Rožňave s predstaviteľmi okresov s vysokou mierou nezamestnanosti.

Európska komisia zverejnila Výročnú správu o ochrane finančných záujmov

17.08.2015 Európska komisia zverejnila Výročnú správu o ochrane finančných záujmov Európskej únie za rok 2014 (tzv. „PIF správu“)

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) predstavuje projekt Zelená domácnostiam

14.08.2015 Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) predstavuje projekt Zelená domácnostiam, prostredníctvom ktorého budú z európskych fondov a štátneho rozpočtu podporené inštalácie malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v rodinných a bytových domoch. O podporu formou poukážok zatiaľ nie je možné požiadať. V rámci prípravnej fázy projektu sa začala registrácia zariadení, ktorých inštalácia bude podporená, ak splnia požadované technické podmien

Fanúšikovia rozhodujú len do nedele

13.08.2015 Internetové hlasovanie v Muzikomate sa blíži k záveru. Kapelám či jednotlivcom môžu fanúšikovia posielať svoje hlasy do 16. augusta.